Czy można przekazać do złomowania samą karoserię auta?
Zdarza się, że posiadamy pojazd niekompletny, z którego usunięto np. silnik, skrzynię biegów, akumulator, fotele oraz elementy różnych układów, aby zamontować je w innym samochodzie. W takiej sytuacji…
Znal – co to jest i jak odróżnić go od aluminium
Do najpopularniejszych metali, które bez problemu można sprzedać w każdym skupie złomu, należy aluminium. To właśnie z niego wykonanych jest wiele przedmiotów codziennego użytku, a także…
Czy stacja demontażu może odmówić przyjęcia pojazdu?
Kiedy nasze wysłużone auto raz na zawsze odmówi posłuszeństwa, ulegnie poważnemu wypadkowi, a jego naprawa będzie zupełnie nieopłacalna lub będzie warte na tyle…
Surowce wtórne – czym są i czy wszystkie odpady metalowe się do nich zaliczają?
Rosnąca świadomość ekologiczna oraz wzmożona troska o środowisko naturalne sprawiają, że recykling to jeden z kluczowych elementów zarządzania odpadami, umożliwiający odzysk cennych surowców do ponownego wykorzystania.…
Czy można oddać katalizator na złom?
Katalizator, a właściwie reaktor katalityczny, należy do jednych z najdroższych części w samochodach. Komponent ten odgrywa kluczową rolę w redukcji emisji szkodliwych substancji z silnika spalinowego. Kiedy…
Miedź Milbera – czym jest i dlaczego warto ją złomować?
Każdy, kto choć w niewielkim stopniu robił rozeznanie w zakresie wartości metali kolorowych wartych przekazywania do skupu złomu, doskonale wie, że do najcenniejszych odpadów metalowych…
Pojazdy i przybory wykorzystywane przy transporcie złomu
Sprzedaż złomu w wyspecjalizowanym skupie jest doskonałym pomysłem zarówno z punktu widzenia finansowego, jak i ekologicznego. Możemy w ten sposób zyskać natychmiastowy zastrzyk gotówki, pozbywając się niepotrzebnych…
Złomowanie auta służbowego – czy można je wliczyć w koszty firmowe?
Coraz więcej firm – zarówno tych dużych, jak i mniejszych może pochwalić się własną flotą firmową. To nie tylko koszty, ale też ogromne ułatwienie dla kadry zarządzającej oraz pracowników. Dzięki…
Wynajem kontenera na złom dla warsztatu samochodowego
Poszczególne części samochodu zwykle są w różnym stanie technicznym i wizualnym od siebie, przez co trudne może być podjęcie ostatecznej decyzji o zezłomowaniu auta. Pojazd może wymagać gruntownego…
Złomowanie odpadów z wolframu – o czym warto pamiętać?
Cechą materiałów wykorzystywanych w szeroko rozumianym przemyśle, która jest ceniona w przedsiębiorstwach działających w obrębie różnorodnych branż, bardzo często jest wytrzymałość. To właśnie ona ma ogromne znaczenie…
Czy cena złomu zależy od jego wagi?
Skupy złomu funkcjonują na terenie całego kraju, a ponieważ większość surowców pozyskiwanych w ramach ich działalności można ponownie wykorzystać, pomagają chronić środowisko. Klientom umożliwiają…
Kiedy cena złomu jest najwyższa?
Sprzedaż złomu stanowi okazję nie tylko do pozbycia się zbędnych przedmiotów bądź odpadów, ale też szybkiego dodatkowego zarobku. Ponadto to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego, gdyż wiele materiałów…
Jakie dokumenty przygotować przed oddaniem auta do złomowania?
W celu przekazania samochodu do złomowania należy dostarczyć go do odpowiedniego punktu kasacji. Pozbycie się nieużywanego pojazdu nie ogranicza się jednak wyłącznie do zadbania o to, by trafił on we właściwe ręce.…
Najcenniejsze metale, jakie można oddać do skupu złomu
Większość z nas wie, jak znakomitym sposobem na szybki, legalny, pożyteczny dla środowiska zarobek jest oddawanie złomu do skupu. Niemal każdy posiada w domu elementy metalowe, które…
Przekazanie floty samochodów firmowych na złom
Prowadząc własną działalność, w której flota samochodów firmowych stanowi podstawę codziennej pracy, należy odpowiednio dbać o stan techniczny posiadanych pojazdów oraz ich wygląd. Wszystkie auta…
Czy monety można oddać do skupu?
Z usług mobilnych skupów złomu korzysta coraz więcej osób. Odwiedzanie takich punktów jest wygodne, oszczędza czas i energię, które trzeba poświęcić na samodzielny…
Złomowanie ciężarówek i aut osobowych – różnice
Przepisy dokładnie określają, w jaki sposób legalnie utylizować pojazd. Normy objaśniają poszczególne elementy procedury złomowania różnego rodzaju samochodów, dzięki czemu obecnie…
Czego nie wolno sprzedawać w skupie złomu?
Wielu z nas szuka sposobów na przyjazne środowisku, legalne, a przede wszystkim korzystne pozbycie się zalegających rupieci – skup złomu często wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Pomysł…
Cena złomowania samochodu a jego wiek – czy stare auto wciąż można korzystnie sprzedać?
Złomowanie auta czasem bywa jedynym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli samochód jest już zniszczony lub bardzo stary i nie nadaje się do dalszego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wielu właścicieli…
Rodzaje konstrukcji stalowych poddawanych rozbiórce
Rozbiórka konstrukcji stalowych to przedsięwzięcie wymagające profesjonalizmu i użycia najnowocześniejszych maszyn. Wiedza, doświadczenie oraz lata praktyki to więc obowiązkowe elementy, którymi powinien dysponować każdy, kto podejmuje…
Kiedy wynajem kontenera na złom może się przydać?
Większość z nas zapewne niejednokrotnie widziała kontenery ustawione na posesjach lub w pobliżu budynków, zarówno w centrach miast, jak i na ich obrzeżach. Zbiorniki takie są powszechnie…
Nienadające się do jazdy auto powypadkowe – co robić?
Niektóre wypadki drogowe są na tyle poważne, że uczestniczące w nich pojazdy nie nadają się do dalszej jazdy. W takiej sytuacji – szczególnie gdy niedający się poruszyć samochód…
Kiedy lepiej oddać auto po wypadku na złom, niż je naprawiać?
W życiu każdego właściciela samochodu może zdarzyć się sytuacja, w której konieczne będzie podjęcie decyzji: oddać pojazd po kolizji do skupu aut uszkodzonych czy spróbować go jeszcze naprawić. Wypadki…
Jak zgodnie z prawem zezłomować samochód firmowy?
Firmowe auto to marzenie wielu osób. Nic dziwnego, że wiele przedsiębiorstw udostępnia swoim pracownikom specjalnie przygotowaną dla nich flotę. Łatwiejsze dojazdy do pracy, a także możliwość…
Samochody elektryczne – czy podlegają złomowaniu?
Trudno nie zauważyć zmiany, jaka zachodzi w ostatnich latach w branży motoryzacyjnej. Tradycyjne samochody spalinowe coraz częściej zastępowane są autami elektrycznymi, mającymi w założeniu stanowić…
Skup odpadów wykonanych z niklu – najważniejsze informacje
Nikiel jest pierwiastkiem chemicznym, należącym do grupy metali. Cechuje się dobrą przewodnością cieplną i elektryczną, plastycznością (która sprawia, że łatwo poddaje się on recyklingowi), jak…
Nieprzerejestrowane auto z zagranicy – czy można je zezłomować?
Sprowadzanie aut z zagranicy, zarówno przez osoby prywatne, jak i przedsiębiorców, jest popularnym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy dany model samochodu nie jest dostępny w naszym kraju. Świeżo upieczony…
Skup złomu – na czym zarabia?
Recykling złomu to nie tylko dobry sposób na pozbycie się niepotrzebnych sprzętów gospodarstwa domowego, kabli, blach czy starych samochodów zalegających na podwórku, czy w garażu. Wiąże się on również z aspektem ekologicznym,…
Oddawanie kabli miedzianych do skupu złomu
Zdarza się, że podczas porządkowania mieszkania odkrywa się prawdziwe skarby. Rzeczy zalegające na strychach, w garażach czy piwnicach, pozornie niemające żadnej wartości, mogą okazać…
Przekazanie auta na złom – czy wiąże się z kosztami?
Czynnikiem przesądzającym o decyzji o przekazaniu samochodu do złomowania bardzo często jest możliwość otrzymania za wyeksploatowane auto zastrzyku dodatkowej gotówki. Oddanie zniszczonego, nierzadko nienadającego…
Złomowanie samochodu z zagranicy
Większość polskich kierowców jeździ autami, które mają ponad 10 lat. Używane samochody najczęściej sprowadza się z zagranicy, głównie z krajów leżących w Europie – jak na przykład…
Podstawowe części samochodowe poddawane recyklingowi
Przekazanie wyeksploatowanego auta do stacji demontażu samochodów to doskonały sposób na to, by zgodnie z prawem pozbyć się niepotrzebnego pojazdu, otrzymać za niego dodatkową gotówkę, a jednocześnie zatroszczyć…
Ołów – zasady postępowania z niebezpiecznym metalem
Powszechnie stosowany w przemyśle, budownictwie, a przede wszystkim w produkcji akumulatorów i baterii ołów to naturalny składnik skorupy ziemskiej. Pierwiastek należy do metali ciężkich, więc jest toksyczny.…
Czy można zezłomować w Polsce auto typu "anglik"?
Wielu polskich kierowców decyduje się na sprowadzenie auta z zagranicy albo powrót z emigracji do Polski samochodem zarejestrowanym w obcym państwie. Niezależnie od tego, o którym z tych przypadków mowa, często…
Jak znaleźć najlepszy skup złomu w okolicy?
Zbieranie i przetwarzanie złomu pozwala na odzyskanie cennych surowców, redukcję odpadów oraz ograniczenie wydobycia surowców naturalnych. Jeśli masz na swoim podwórku stertę starych, nieużywanych…
Złomowanie auta a brak katalizatora
Brak katalizatora to częsty problem w autach przeznaczonych do złomowania. Jest to bowiem wyjątkowo cenna część, często padająca łupem złodziei. Zdarza się również, że właściciele samochodów…
Jak wygląda odzysk platyny z katalizatorów?
Choć katalizatory są kluczowymi elementami w samochodach, szeroko wykorzystuje się je również w wielu przemysłowych procesach – np. w celu przyspieszania reakcji chemicznych. Zawierają one szereg cennych metali,…
Procesy technologiczne wykorzystywane do recyklingu metali
Stawianie na recykling metali z najróżniejszych odpadów ma ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego, a przez to dla przyszłości naszej planety i każdego z nas. Odzysk surowców pozwala bowiem na ich ponowne…
Złomowanie auta a odzyskiwanie płynów eksploatacyjnych
Złomowanie samochodów to proces, który nie tylko pozwala na pozbycie się starych i zużytych pojazdów, ale także na odzyskiwanie cennych surowców oraz płynów eksploatacyjnych. Odzysk takich substancji podczas kasacji jest…
Jak sprawdzić, czy skup złomu działa legalnie?
Przekazanie niepotrzebnych odpadów metalowych na złom, podobnie jak oddanie wyeksploatowanego lub powypadkowego auta do kasacji, często jest doskonałym sposobem na szybki zastrzyk gotówki, a zarazem pozbycie…
Oddanie na złom samochodu po zmarłym
Odejście osoby z najbliższej rodziny to zawsze niezwykle trudny moment, którego następstwem jest nie tylko proces przepracowywania straty, ale też wiele znacznie bardziej przyziemnych kwestii, takich…
Jak wyrejestrować samochód po osobie zmarłej?
Śmierć bliskiej osoby zawsze wiąże się nie tylko z żalem po stracie, ale też z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Jedną z nich może być choćby wyrejestrowanie samochodu…
Czym jest złom poamortyzacyjny?
Przemysł hutniczy zaczął rozwijać się w Polsce na początku XX wieku. W tamtych czasach materiały używane do wyrobu produktów metalicznych rzadko były poddawane ponownej…
Odbiór złomu powstałego po obróbce stali
Wśród najważniejszych i najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych w rozmaitych branżach, od produkcji mebli warsztatowych po sektor budowlany, należy bez wątpienia wymienić stal. Swoją powszechność zawdzięcza…
Złomowanie samochodu – co dzieje się z tablicami rejestracyjnymi?
Przekazanie wyeksploatowanego lub powypadkowego samochodu do skupu złomu nieodłącznie wiąże się również z jego wyrejestrowaniem. Jest to niezbędny, wymagany przepisami prawnymi krok następujący już po przeprowadzeniu złomowania…
Kasacja starych lub powypadkowych autobusów
Autobusy, jak wszystkie pojazdy drogowe, ulegają zniszczeniom w wypadkach albo wskutek ich eksploatacji. Zwykle zużyte części są wymieniane, jednak przychodzi moment, gdy awarie występują zbyt często…
Czym jest złom poamortyzacyjny?
Przemysł hutniczy zaczął rozwijać się w Polsce na początku XX wieku. W tamtych czasach materiały używane do wyrobu produktów metalicznych rzadko były poddawane ponownej…
Oddawanie puszek po napojach do skupu – sposób na zarobek i ochronę środowiska
Czy wiesz, że około 80% aluminiowych puszek w Polsce jest przetapianych, dzięki czemu może powrócić na sklepowe półki z kolejną porcją napoju? Dzieje się tak, ponieważ…
Jak wygląda złomowanie auta z instalacją LPG?
Polska znajduje się w czołówce krajów, w których kierowcy korzystają z pojazdów wyposażonych w instalację LPG. Tak powszechne stawianie na samochody napędzane paliwem gazowym wynika przede wszystkim…
Mosiądz i jego złomowanie w skupie
Mosiądz to charakterystyczny metal kolorowy o złoto-żółtej lub pomarańczowej barwie. Jest mieszaniną miedzi i cynku o wyjątkowych właściwościach oraz szerokim zastosowaniu. Wyróżnia go wysoka gęstość, twardość,…
Numer VIN – kluczowy przy złomowaniu auta
Każdy z nas posiada indywidualnie przypisany, niepowtarzalny numer pozwalający na identyfikację choćby w sytuacji podpisywania ważnych dokumentów albo głosowania w wyborach. Chodzi oczywiście o PESEL, przydzielany…
Od czego zależy cena skupu metali kolorowych?
Metale kolorowe i szlachetne to jedne z najbardziej wartościowych surowców kupowanych przez skupy złomu. Ich recykling oraz odzyskiwanie stanowi ogromne wsparcie dla środowiska, a sama ich…
Konsekwencje porzucenia zniszczonego samochodu
Porzucenie wraku samochodu w niedozwolonym do tego miejscu (na pasie zieleni, parkingu, terenie prywatnym) może mieć bardzo poważne konsekwencje prawne, które najczęściej wiążą…
Czy oddawanie kabli z demontażu na złom jest dozwolone?
Zastanawiasz się, co zrobić ze zużytymi przewodami, które pochodzą z remontu lub rozbiórki? Stare kable zaśmiecają Twoje podwórko, garaż albo schowek? Odpowiedzią są sprawdzone skupy złomu.…
Kiedy należy postawić na profesjonalną rozbiórkę hal stalowych?
Konstrukcje stalowe są podstawą obiektów o różnorodnym przeznaczeniu, od bloków mieszkalnych, przez magazyny, po wiadukty i mosty. Nawet jeśli mogłyby one spełniać swoje zadanie przez wiele lat,…
Rodzaje stali nierdzewnej i ich złomowanie
Stal nierdzewna to materiał o wyjątkowych właściwościach. Jak sama nazwa wskazuje, jest odporna na korozję, a także różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym wgniecenia czy zarysowania. Jest również…
Szkoda całkowita auta – czym jest i jakie są jej następstwa
Poważny wypadek drogowy stanowi nie tylko zagrożenie dla zdrowia lub życia kierowcy oraz jego pasażerów. Często zdarza się również tak, że jego konsekwencją są bardzo rozległe uszkodzenia…
Jak przebiega rozbiórka konstrukcji stalowych?
Znaczna część otaczających nas konstrukcji, zarówno budynków mieszkalnych czy biurowców, jak i hal magazynowych bądź wiat, wykonana jest ze stali. Ten niezwykle trwały materiał pozwala obiektom wszelkiego…
Czy można oddać auto zabytkowe na złom?
Posiadanie zabytkowego samochodu z żółtymi tablicami rejestracyjnymi wiąże się z licznymi korzyściami, ale też pewnymi niedogodnościami. Czy w razie konieczności złomowanie takiego auta może odbyć się tak samo, jak w przypadku…
Złomowanie auta bez silnika
Złomowanie samochodu to często jedyny sposób na pozbycie się powypadkowego czy też nienadającego się już do użytku pojazdu. Sam proces przeprowadzany na stacjach demontażu obejmuje jednak również wyrejestrowanie, a także rezygnację…
Obowiązkowe wypełnienie karty przekazania odpadu
Codzienne funkcjonowanie różnego rodzaju firm nieodłącznie wiąże się z powstawaniem rozmaitych odpadów – nierzadko takich, których nie można zaliczyć do komunalnych, czyli na przykład złomu. Przedsiębiorcy…
Skup samochodów ciężarowych od przedsiębiorstw transportowych
Przedsiębiorcy, którzy działają w branży transportowej, mają obowiązek wykonywania regularnych przeglądów i kontroli stanu technicznego pojazdów. Dbanie o rozbudowaną flotę samochodową wymaga nie tylko ogromnego zaangażowania…
Dlaczego kasacja niesprawnych autobusów jest tak ważna?
Z usług profesjonalnego skupu złomu najczęściej korzystają właściciele samochodów osobowych, które z różnych przyczyn nie nadają się do dalszej eksploatacji. Może to być spowodowane poważnym…
Czy warto stawiać na części samochodowe z recyklingu?
Dojazdy do pracy, cotygodniowe zakupy, wyjazdy na wakacje, odwiedziny bliskich – wielu z nas trudno byłoby wyobrazić sobie przemieszczanie się bez samochodu. Na polskich drogach auta pojawiają…
Złomowanie auta bez okazywania dowodu rejestracyjnego
Złomowanie auta to świetny sposób na pozbycie się pojazdów powypadkowych, nienadających się do użytku bądź wycofanych z produkcji ze względu na wady fabryczne. Jeśli w Twoim garażu zalega uszkodzony…
Co muszą zawierać wnioski o pozwolenie na zbieranie oraz transport odpadów?
Aby świadczyć usługi zbierania oraz transportu odpadów, konieczne jest uzyskanie specjalnego zezwolenia, które określa dokładne warunki prowadzenia takiej działalności. Chcesz otworzyć…
Gdzie trafiają części po złomowaniu auta?
Jedną z podstawowych usług niemal każdego skupu złomu jest złomowanie aut, zarówno powypadkowych czy uszkodzonych, jak i po prostu wyeksploatowanych, z których korzystano przez wiele lat. Oddanie…
Czy skup złomu w Łodzi się opłaca?
Skup złomu to przedsiębiorstwo zajmujące się nabywaniem najróżniejszego rodzaju metali nieżelaznych, żeliwnych oraz stalowych, które zostają przetworzone, a następnie są dalej sprzedawane w formie odzyskanego surowca.…
Co jest niezbędne do prowadzenia skupu złomu?
Funkcjonowanie każdego skupu złomu jest niezwykle ważne dla prawidłowego gospodarowania odpadami różnego rodzaju, a przez to ochrony środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniem, mimo że na pierwszy rzut oka może…
Czym są metale kolorowe?
Każdy, kto kiedykolwiek interesował się skupem złomu lub miał do czynienia z takimi usługami, z pewnością spotkał się z pojęciem metali kolorowych. Nie da się ukryć, że w naszym codziennym otoczeniu występuje wiele…
Konsekwencje prawne nieprawidłowego wywozu złomu
Mimo rosnącej świadomości społecznej dotyczącej ochrony środowiska naturalnego dużym problemem wciąż pozostaje składowanie odpadów w nieodpowiednich miejscach oraz ich nielegalny wywóz na przykład do lasu.…
Czy skup złomu przyjmie silnik elektryczny?
Silniki elektryczne to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie dziś życia. Bez nich wiele urządzeń nie byłoby w stanie normalnie działać. Jednak kiedy zepsuje się pralka, odkurzacz lub inny…
Samochód powypadkowy – naprawić czy oddać na złom?
Gdy dojdzie do wypadku drogowego, zwłaszcza poważnego, najważniejsze zawsze jest ludzkie zdrowie i życie – jeśli nie ma zagrożenia dla ludzi, dopiero wówczas należy martwić się pozostałymi…
Czy złomowanie auta z silnikiem Diesla jest korzystne?
Gdy samochód przestaje nadawać się do użytku czy sprzedaży, jedyną możliwością, aby choć trochę na nim zarobić, jest oddanie go do skupu aut do złomowania. Kupując samochód używany, często kierowcy zastanawiają…
Odpady najbardziej zagrażające środowisku naturalnemu
Nie jest tajemnicą, że nieodpowiednie składowanie różnego rodzaju odpadów stanowi poważny problem zarówno dla porządku publicznego, jak i środowiska naturalnego. Śmieci, czy to metalowe, czy wykonane z tworzyw sztucznych,…
Czy można oddać sprzęt AGD i RTV do skupu złomu?
Wymieniasz właśnie stary sprzęt RTV albo AGD na nowy i zastanawiasz się, co zrobić z zepsutą pralką, lodówką lub telewizorem? Najłatwiej oczywiście byłoby wynieść je do pobliskiego śmietnika. Jednak, jeśli…
Recykling odpadów miedzianych w skupie
Wśród osób, które decydują się odwiedzić skup złomu, by sprzedać niepotrzebne metalowe przedmioty, szczególną popularnością cieszą się metale kolorowe – przede wszystkim ze względu…
Jak przebiega obróbka złomu w skupie?
Wyspecjalizowane skupy zajmują się recyklingiem najróżniejszych odpadów wykonanych z rozmaitych surowców, od żeliwa, przez metale kolorowe, po kable czy nawet akumulatory samochodowe wypełnione niebezpiecznymi dla środowiska substancjami.…
Obowiązek wpisu do Bazy Danych Odpadowych
Nielegalne wysypiska śmieci, odpady składowane w miejscach do tego nieprzeznaczonych czy nawet ich palenie to problemy mające wpływ nie tylko na środowisko naturalne, ale również komfort i zdrowie osób mieszkających…
Segregacja złomu przed przekazaniem do skupu
Sprzedaż złomu w skupie to nie tylko doskonały sposób na pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów, które sprawiają problem i zabierają miejsce w przydomowym garażu, ale też wyraz troski o naturalne środowisko. Przed przystąpieniem…
Odzyskiwanie surowców, mniejsze zużycie wody i nie tylko – wpływ skupu złomu na środowisko
Odwiedzając skup złomu, najczęściej nie zastanawiamy się, jaki ma on wpływ na środowisko naturalne – jest to dla nas przede wszystkim miejsce, w którym możemy bezpiecznie, legalnie i z zyskiem…
Przygotowywanie złomu przed sprzedażą w skupie
Sprzedaż złomu może być nie tylko świetnym sposobem na pozbycie się niechcianych przedmiotów, takich jak stare kaloryfery, kable miedziane, żeliwne naczynia czy puszki z aluminium, ale również może stanowić…
Utylizacja metalowych odpadów poprodukcyjnych
Odpady metalowe mogą mieć różną postać, począwszy od nieużywanego bądź niesprawnego sprzętu AGD, przez pozostałości po generalnym remoncie mieszkania, na częściach samochodowych skończywszy. Jednym…
Przekazywanie cyny do skupu złomu
Cyna jest jednym z droższych i chętniej skupowanych metali. Niegdyś tak tania i popularna, że używano jej nawet do wytapiania zabawek dla dzieci oraz przedmiotów codziennego użytku, dziś ceną…
Jak bezpiecznie dostarczyć złom do skupu?
Chociaż w skupie możliwa jest sprzedaż zarówno niewielkich metalowych odpadów, jak i dużych sprzętów AGD czy części samochodowych, to na wizytę w punkcie tego rodzaju zazwyczaj decydujemy się wtedy,…
Co można wymontować z auta przed złomowaniem?
Twój samochód uległ poważnej awarii uniemożliwiającej jego sprzedaż? A może miałeś poważny wypadek, po którym auto nie nadaje się do dalszego użytkowania? W wielu przypadkach jedynym rozwiązaniem…
Kiedy warto skorzystać z oferty skupu złomu z dojazdem?
Przekazanie metalowych odpadów do skupu nierzadko jest najkorzystniejszym, a przy tym najwygodniejszym sposobem na pozbycie się złomu wszelkiego rodzaju. Wiele wyspecjalizowanych punktów oferuje usługę dodatkową…
Złomowanie auta bez przeglądu lub OC – czy jest możliwe?
Kiedy podejmujemy decyzję o złomowaniu auta w stacji demontażu samochodów, zazwyczaj wynika ona ze złego stanu technicznego pojazdu, który jest na tyle uszkodzony albo wyeksploatowany, że bezpieczne korzystanie…
Dokumenty potwierdzające oddanie złomu do skupu
Stary samochód to właściwie finansowa dziura bez dna. Ubezpieczenie takiego pojazdu jest droższe niż w przypadku nowych aut, a koszty naprawy znacznie przewyższają jego wartość.…
Sprzedaż złomu żeliwnego w skupie
Jednym z podstawowych rodzajów złomu, który można sprzedać w wyspecjalizowanym punkcie odbioru oraz recyklingu odpadów metalowych, jest żeliwo. To stop powszechnie wykorzystywany w rozmaitych gałęziach przemysłu…
Recykling odpadów z aluminium
Czy wiesz, że obecnie większość wyrobów aluminiowych na świecie wyprodukowanych jest z materiału pochodzącego z recyklingu? Choć to może być zaskakujące, ponowna obróbka pozyskanego aluminium jest wciąż…
Złomowanie auta powypadkowego
Każdemu kierowcy, nawet najbardziej doświadczonemu, może przydarzyć się niespodziewana sytuacja na drodze w postaci poważnej kolizji czy wypadku drogowego. Wówczas często zdarza się, że samochód…
Czy od sprzedaży złomu należy zapłacić podatek?
Gdy w Twoim domu, mieszkaniu, garażu, biurze czy magazynie zalegają metalowe odpady, których chcesz się pozbyć, jednym z najbardziej sprawdzonych rozwiązań jest oddanie ich do skupu złomu. Dzięki…
Czym różni się złom wsadowy od niewsadowego?
Dla wielu osób oddanie złomu do skupu to sposób na pozbycie się zalegających, niepotrzebnych przedmiotów, a przy okazji możliwość zarobienia. Zazwyczaj nie zastanawiamy się, co oddajemy…
Co należy zrobić ze zużytym akumulatorem?
Akumulator to jeden z kluczowych elementów budowy samochodu niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania i jak każda część z czasem ulega zużyciu, a w tym przypadku – rozładowaniu. Wówczas pojawia…
Recykling elektrośmieci
Recykling elektrośmieci to bardzo ważny element w strategii dbania o środowisko. Zużyte sprzęty elektroniczne to nie tylko problem długiego rozkładu metalowych elementów, ale też przedostania się do środowiska niebezpiecznych substancji,…
Rodzaje złomu – jak dzielimy metalowe odpady?
Metalowe odpady mogą mieć różną postać, począwszy od pozostałości po generalnym remoncie czy budowie, przez części pojazdów mechanicznych, na elementach zużytych bądź zepsutych sprzętów RTV…
Metale, które warto oddać do skupu złomu
Oddawanie różnego rodzaju metalowych odpadów do skupu złomu jest działaniem przyjaznym środowisku naturalnemu – ogranicza bowiem ich nieprawidłowe składowanie i pozwala na ponowne użycie.…
Kable i przewody a skup złomu
W Twoim garażu znajduje się kilka kartonów pełnych różnego rodzaju kabli i przewodów? Chcesz się ich pozbyć, ale nie wiesz, jak zrobić to zgodnie z prawem, a przy tym nie zaszkodzić środowisku naturalnemu?…
Złomowanie auta z odbiorem od klienta
Czasem w życiu kierowcy przychodzi taki moment, kiedy trzeba się pozbyć starego i nieużywanego samochodu, który tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce w przydomowym garażu. Idealnym rozwiązaniem w takich…
Jak szybko pozbyć się złomu, czyli usługi mobilnego skupu w Łodzi
Podczas przeprowadzania generalnego remontu mieszkania, pozbywania się starych i nieużywanych sprzętów, na placu budowy lub w innych sytuacjach często zdarza się, że pojawiają się metalowe odpady, które…
Na czym polega i jak odbywa się złomowanie auta?
Większość właścicieli pojazdów takich jak samochody choć raz w życiu stanęła przed koniecznością ich złomowania. Przyczyny demontażu auta mogą być różne –…
Czy warto wynająć kontener na złom?
Pozbycie się zbędnego sprzętu RTV, AGD czy innych metalowych odpadów przy okazji generalnego remontu mieszkania, wyprowadzki albo porządkowania firmowego magazynu może nastręczać…
Skup złomu – działalność przyjazna środowisku
Każdy niesprawny, porzucony samochód, telewizor czy lodówka niepoddana demontażowi oraz segregacji poszczególnych elementów, stanowi potencjalne zagrożenie dla środowiska. W różnego rodzaju urządzeniach i pojazdach…
Dlaczego samodzielne złomowanie auta jest niedozwolone?
Kiedy samochód ulega coraz częstszym awariom lub wręcz nie nadaje się do bezpiecznej jazdy, przychodzi pora na jego złomowanie. Wielu kierowców ma jednak wątpliwości,…
Złomowanie – jak wyrejestrować auto?
W przypadku samochodów, które są wyeksploatowane, ich naprawa nie jest opłacalna, nie nadają się już ani do sprzedaży, ani do bezpiecznej jazdy – dobrym rozwiązaniem jest ich transport do stacji demontażu. Aby proces kasacji…
Co można sprzedać w skupie złomu?
Czasami zdarza się, że w naszym domu zaczyna gromadzić się zbyt dużo przedmiotów, które nie są nam już do niczego potrzebne. Pozbycie się takich odpadów jak stary, nienadający się do naprawy sprzęt…
Wszystko, co musisz wiedzieć o złomowaniu auta
Złomowanie to proces likwidacji środka trwałego polegający na wycofaniu z użytkowania danego pojazdu, zdemontowaniu jego części, wykorzystania elementów, które nadają…
Dlaczego złomowanie auta się opłaca?
Kiedy auto nie nadaje się już do dalszej jazdy, warto zdecydować się na jego złomowanie. To rozwiązanie nie tylko wygodne,…