Sprzedaż złomu może być nie tylko świetnym sposobem na pozbycie się niechcianych przedmiotów, takich jak stare kaloryfery, kable miedziane, żeliwne naczynia czy puszki z aluminium, ale również może stanowić dodatkowe źródło dochodu lub jednorazowy zastrzyk gotówki. Aby transakcja przebiegła sprawnie, a Klient nie był stratny, radzimy odpowiednio przygotować materiał przed udaniem się do skupu. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę surowca jest – oprócz wagi – czystość danego materiału.
Pozbądź się niepotrzebnych elementów
Doskonale wiemy, jak ważny jest czas, dlatego jeśli nie chcesz spędzić niepotrzebnie dodatkowych minut w skupie, warto, byś przygotował materiał już wcześniej. Podstawową czynnością powinno być upewnienie się, że złom, który chcesz spieniężyć, nie zawiera dodatkowych elementów niepodlegających sprzedaży. Przykładowo – jeśli dana część wykonana jest z metalu, ale wyposażono ją w obudowę z tworzywa, warto przed wizytą w skupie oddzielić plastik i wrzucić do przeznaczonych do tego pojemników na odpady recyklingowane. Tym samym ważenie złomu odbywa się sprawniej i dokładniej.
Segregacja
Cena złomu w skupie zależy od takich czynników jak rodzaj metalu, jakości stopów i waga kruszcu. Segregując materiał przed przybyciem do punktu, możesz naprawdę sporo zyskać. Dlaczego to takie ważne? Oddzielając bardziej wartościowe stopy w obrębie podobnych odpadów, możesz liczyć na lepszą cenę z osobnego ważenia niż w przypadku wymieszania ich z mniej wartościowymi przedmiotami. Jeśli nie masz doświadczenia w sprzedaży złomu, wykwalifikowani pracownicy rozdzielą przywieziony materiał, jednak w tym przypadku musisz liczyć się z nieco dłuższą wizytą w skupie. Warto również zapoznać się z dokładną klasyfikacją złomu dostępną w wybranym punkcie.
Elementy metalowe, które nie podlegają sprzedaży
Wybierając się do skupu z posegregowanym materiałem, koniecznie sprawdź, czy nie masz do sprzedaży elementów, których spieniężanie zabronione jest prawnie. Należą do nich monety będące aktualnie w obrocie, tory kolejowe i tramwajowe oraz pozostałe części infrastruktury publicznej – nawet jeśli posiadasz odpowiednie certyfikaty potwierdzające pozyskanie ich z legalnego źródła (na przykład na drodze licytacji).
W przypadku złomu o dużych gabarytach możesz skorzystać z usługi mobilnego skupu złomu na terenie Łodzi.